PROJEKTY DOMÓW MTM STYL

- PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH, DOMY ENERGOOSZCZĘDNE, KATALOG PROJEKTÓW DOMÓW
ZNAJDŹ PROJEKT DOMU
nazwa
kategoria
powierzchnia
wszystkie
parterowy
z poddaszem
piętrowy
energooszcz
wszystkie
do 120 m2
120-180 m2
pow 180 m2
nowy projekt
wyszukiwanie zaawansowane
INSPIRUJĄCE WNĘTRZA
 
Aga 174.90  
 
 

komentarz architekta: Agnieszka Minta

Układ funkcjonalny projektu AGA jest sumą doświadczeń zdobytych podczas pracy nad projektem LARA. Przeniesienie części dziennej do wejściowej strefy budynku spowodowało skumulowanie głównych elementów kompozycyjnych i przestrzennych we frontowych elewacjach.

Antresola stała się kolejnym ciekawym elementem przestrzeni wnętrza. Spokojna i łagodna bryła budynku skrywa ogromny potencjał wewnątrz. Symbolem tego projektu jest przestrzeń, która emanuje z każdej części domu. Aga jest dedykowana osobom, które nie lubią tradycyjnych podziałów i chcą by ich dom zachwycał.

Azuryt 2 133.25  
 
 
Granat 116.80  
 
 
Lilia 2 104.42  
 
 
Akant 2 1116.20  
 
 
Azuryt 3 133.09  
 
 
Granat 2 116.80  
 
 
Lilia 3 104.11  
 
 
Aksamit 133.17  
 
 
Azuryt 4 126.69  
 
 
Groszek 78.82  
 
 
Limonka 60.52  
 
 
Aksamit 2 214.87  
 
 
Bachus 214.70  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Kinga Śliwa

Wnętrze domu Bachus – recepta na ponadczasowe piękno

Wnętrze domu Bachus to wygodna przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny. Funkcjonalny układ pomieszczeni na parterze stał się inspiracją do zaprojektowania wnętrza łączącego tradycję z nowoczesnością. Poszczególne fragmenty układu funkcjonalnego: kuchnia, jadalnia, strefa wypoczynkowa - tworzą spójną całość. Zaproponowany projekt podłogi, sufit z oświetleniem obniżony w wybranych strefach, stonowana, jasna kolorystyka ścian niwelują sztywne podziały wnętrza, które staje się przyjazne dla wspólnego spędzania czasu przez domowników i gości. Dodatkowy pokój na parterze umożliwia pracę lub odpoczynek w kameralnych warunkach i odizolowanie od pozostałej części parteru. Może pełnić rolę dodatkowej sypialni. Podział domu na strefę dzienną na parterze oraz nocną w postaci sypialni na piętrze jest bardzo wygodne i naturalne.

Zaplanowany przez autora projektu układ poszczególnych wnętrz zapewnia wygodną komunikację. Przedpokój pozwala na wkomponowanie efektownego akwarium we wnęce, którego widok stanowi ciekawy akcent dekoracyjny widoczny od razu po wejściu do domu. Element morskiej przyrody tworzy ruchomy obraz, a także daje dekoracyjny efekt świetlny. Strefa komunikacyjna staje się przestronna i jasna dzięki wykorzystaniu oświetlenia przypodłogowego w postaci wpuszczonych w ścianę niewielkich kwadratowych opraw. Delikatne stonowane światło podkreśla fakturę płytek gresowych na podłodze, a kontynuacja podobnego efektu świetlnego przy stopniach schodów wzbogaca przestrzeń łączącą parter z kolejnymi kondygnacjami domu, pozwalając na komfortową komunikację nocą. Sufit w przedpokoju obniżony przy ścianie pozwala wprowadzić lampy kierunkowe, kontynuowane dalej w salonie, jadalni i kuchni. Wnękę w części, która nie została obniżona wypełniono odbijającą przestrzeń taflą białego szkła.

Szerokie, pozbawione drzwi, przejście zaprasza do salonu, pozwala na doświetlenie światłem dziennym, otwiera ciekawy widok na ogród poprzez duże przeszklone okno. Podobne - otwarte, wysokie przejście - prowadzi do kuchni. W nawiązaniu do jasnych, beżowych płytek na podłodze, połączonych w prostym układzie z ciemnymi, w odcieniu chłodnego brązu - zostały zastosowane elementy w okleinie z naturalnego, ciemnego orzecha. Ten szlachetny materiał zdobi przejścia pomiędzy pomieszczeniami, stolarkę drzwiową, stanowi odporną powierzchnię podłogi drewnianej w salonie. W ten sposób we wnętrzu przeplatają się kontrasty ciemnego, chłodnego, nowoczesnego brązu z ciepłym, jasnym, tradycyjnym beżem.

W przestronnym salonie wkomponowany został nowoczesny kominek w prostej, geometrycznej formie. Dekoracyjny wkład posiada drzwiczki podnoszone do góry i jest przeszklony z dwóch stron dla lepszej ekspozycji ognia. Elementem ozdobnym jest kamień naturalny, dobrany kolorystycznie do płytek gresowych, a także dekoracyjne podświetlane wnęki w odcieniu czekoladowego brązu. Niewielka nadbudowa proponowana jest także w strefie telewizora, który został umieszczony na kierowanym wysięgniku. Wnętrze zostało wyposażone w proste minimalistyczne meble w okleinie z orzecha, nawiązujące zarówno do elementów stolarki, jak i podłogi parkietowej.

W strefie wypoczynkowej salonu, otwartego poprzez duże okno na ogród, inspiracją dla dekoracji ścian stały się motywy roślinne malowane brązem na jasnej ścianie. W podświetlanych, pionowych niszach sąsiadujących z oknem, znajduje się miejsce na kompozycje z naturalnej wikliny lub inne ocieplające wnętrze dodatki. Nawiązaniem do architektury ogrodowej jest również surowy, podkreślony światłem, naturalny kamień w postaci łupka wapiennego, który stanowi tło dla naturalnej, wkomponowanej we wnętrze roślinności. Podobny materiał użyty w strefie jadalni dekoruje plecy wnęki z komodą na zastawę stołową. Stół z krzesłami pozostaje spójny stylistycznie z wyposażeniem salonu.

W układzie jadalni, która sąsiaduje zarówno ze strefą wypoczynkową salonu, jak i kuchnią, przewidziane jest wygodne miejsce spożywania posiłków dla 8 osób. Kształt pomieszczenia umożliwia ustawienie przydatnych obok stołu mebli – komody z szafkami i szufladami oraz nowoczesnej witryny na szkło i porcelanę. Klimat wnętrza kształtuje przede wszystkim dekoracyjne oświetlenie – nowoczesne lampy o prostych mlecznych kloszach, zawieszone nad blatem stołu oraz zainstalowane na osobnym obwodzie węże ledowe, ukryte w zabudowie obniżonego sufitu. Odbite światło wydobywające się z sufitu podkreśla geometryczne formy dominujące we wnętrzu. Przy zgaszonych lampach nad stołem daje ciekawy efekt wizualny z perspektywy salonu i kuchni.

Umowną granicę pomiędzy jadalnią i kuchnią wyznacza prosty blat schodzący do podłogi w formie odwróconej litery L, wraz z dwoma nowoczesnymi krzesłami barowymi. Z kolei pas ciemnych płytek powtórzony w układzie sufitu, łączy dwa sąsiadujące wnętrza bliskie sobie funkcjonalnie i stylistycznie. Dopełnieniem współczesnej formy domu Bachus jest prosta minimalistyczna kuchnia w ciemnej naturalnej okleinie drewnianej. Proste fronty meblowe posiadają nowoczesne aluminiowe uchwyty, które korespondują ze szkłem mlecznym w szafkach wiszących i stalowym laminatem wykorzystanym na cokole zabudowy.

Kuchnia została funkcjonalnie rozwiązana na planie litery U. Układ rozpoczyna wysoka zabudowa w postaci lodówki, następnie płyta grzewcza z szerokim okapem i zlewozmywak na tle okna. Blat kuchenny został wpuszczony we wnękę okienną, co przy rezygnacji z parapetu udało się uzyskać ergonomiczne poszerzenie strefy roboczej kuchni. Dla kontrastu z ciemnym, chłodnym brązem mebli został wprowadzony jasny pogrubiony blat z konglomeratu. Zabudowę dopełnia nowoczesna forma sprzętu AGD oraz dekoracyjne, fornirowane półki.

Wygodę zapewnia dostęp do kuchni przez szerokie przejście z korytarza oraz otwarcie jej na jadalnię. Równocześnie plan pomieszczenia przewiduje ukrycie strefy roboczej we wnęce. Nie jest ona widoczna zaraz po wejściu, co zapewnia komfort pracy i kameralną atmosferę.

Naturalne i trwałe materiały wykorzystane w aranżacji wnętrza domu Bachus pozwalają uzyskać ponadczasowy efekt eleganckiego, prostego wnętrza, w którym odnajdują się zarówno zwolennicy tradycyjnych jak i nowoczesnych form. Dzięki rozbudowanej bryle oraz sporej przestrzeni wnętrza, w domu można pozwolić sobie na zastosowanie elementów ozdobnych i ciekawych rozwiązań architektonicznych (zabudowy, podświetlenia) bez szkody dla funkcjonalności.

Art&Design
Studio Projektowe Kinga Śliwa
ul. Balicka 56/40
30-149 Kraków

tel: (+48) 601 62 47 81
e-mail: biuro@kingasliwa.pl
www.kingasliwa.pl
Groszek 2 80.63  
 
 
Luna 219.70  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Artur Ślachciak

Zaletą projektu jest jego funkcjonalność i logika rozplanowania pomieszczeń, zarówno na parterze, jak i na piętrze. Reprezentacyjny hall, a także wielkość salonu, jadalni czy kuchni, przypadnie do gustu osobom, które szukają domu przestronnego, w którym spędzanie czasu w części dziennej, nie odbije się na jakości życia na wyższej kondygnacji.

Istotą projektu było takie zaprojektowanie pomieszczeń parteru, aby pozostawiając jego jednoprzestrzenny charakter, zachować podział przestrzeni na mniejsze, wyraźne części takie jak: jadalnia czy biblioteka. Dzięki takiemu potraktowaniu przestrzeni, powierzchnia parteru wydaje się większa optycznie a jednocześnie tworzymy wiele ciekawych miejsc, do których po prostu chce się zajrzeć. Duże drzwi przesuwne schowane w ścianach, pozwalają dodatkowo zmienić wnętrze na jeszcze bardziej otwarte, bądź zapewnić izolację akustyczną parteru od piętra podczas rodzinnych spotkań, którym z pewnością będą służyć duża jadalnia i salon.

Przed omówieniem rozwiązań w poszczególnych pomieszczeniach, należy chwilę poświęcić podwieszanym sufitom na parterze. Powstały one jako odpowiedź na wyzwanie jakim jest konstrukcja budynku; słupy, belki i podciągi, czyli elementy konstrukcyjne, z których istnienia inwestorzy często nie zdają sobie sprawy oglądając rysunki techniczne. Wszystko to zostało ukryte w suficie podwieszanym będącym niezaprzeczalnym atutem projektu. Było to możliwe ponieważ parter ma 280 cm wysokości. Dzięki takiemu sufitowi, wnętrza są bardziej spójne, jego obniżenie sprzyjają wydzielaniu stref jadalni, biblioteki i salonu i potęgują wysokość pomieszczeń tam gdzie jest to niezbędne np. w salonie.

Materiały zastosowane we wnętrzach domu mają podkreślać jego reprezentacyjny charakter, stąd też pomysł użycia trawertynu jako okładziny obudowanych elementów konstrukcyjnych i powtórzenie tego materiału na kominku. Tak więc już w dużym hallu mamy zapowiedź tego, co ujrzymy w salonie i innych pomieszczeniach na parterze. Efekt jednej przestrzeni podkreśla także posadzka, która dzięki wstawce z drewna, sprawia wrażenie elementu spajającego hall, salon, jadalnię i kuchnię. Okładziny trawertynowe słupów, widoczne są z każdego pomieszczenia w części dziennej, podkreślając pomysł. Bezpośrednio z hallu możemy wejść do kuchni i pokoju dziennego. Duże, przesuwne, drzwi schowane się w ścianach pozwalają w razie konieczności oddzielić część reprezentacyjną od reszty domu tak, aby dźwięki z salonu lub zapachy z kuchni nie przeszkadzały pozostałym mieszkańcom.

Powierzchnia salonu jest na tyle duża aby mógł on pomieścić małą bibliotekę. Dzięki przesunięciu narożnego kominka w stronę drzwi, palenisko będzie dobrze widoczne dla osób siedzących na sofach a jednocześnie nie jest wciśnięte w narożnik pokoju. Duża wnęka na drewno zdejmuje z właścicieli obowiązek codziennego uzupełniania jego zapasów. Ściana, na której znajduje się telewizor, pomalowana jest na kolor czekoladowy co służy lepszemu oglądaniu ulubionych filmów i optycznie skraca pomieszczenie. Jest to również świetne miejsce do korzystania z możliwości, jakie daje nam kino domowe. Salon jest najwyższym pomieszczeniem parteru. Salon ma również doskonałe miejsce na ekspozycję obrazów: ściana naprzeciwko kominka, której dodatkowym atutem jest to, iż jest widoczna już przy drzwiach wejściowych. Współczesne wnętrza cechuje stosunkowo niewielka liczba mebli. Dobrym ich uzupełnieniem są różnego typu meble wbudowane w ścianę, jak ten pomiędzy jadalnią i biblioteką. Od strony jadalni może być to uwspółcześniona forma kredensu natomiast z drugiej strony znalazły się w nim książki. Oczywiście forma i sposób wykorzystania takiego elementu zależy tylko od pomysłowości inwestora i projektanta.

Wielkość jadalni jest wystarczająca na komfortowe korzystanie ze stołu, jego swobodne obejście lub rozłożenie go w razie potrzeby. Dzięki takiemu usytuowaniu, jadalnia jest tym, czym w istocie być powinna a nie stołem ustawionym przypadkowo w części pokoju dziennego bądź kuchni.

Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w tonacji jasnego beżu i brązu. Płyty trawertynowe dobrze komponują się z podłogą z drewna merbau. Drewno to doskonale sprawdza się w różnych typach wnętrz, zarówno pod względem estetycznym jak i użytkowym. Oczywiście niezbędne są także akcenty kolorystyczne. Narożna sofa i fotele pokryte skórą w burgundowym kolorze. Istotną cechą koloru użytego w projekcie jest to, że spaja poszczególne pomieszczenia. Tą samą farbę zastosowano na ścianie z telewizorem, ścianie pomiędzy jadalnią a biblioteką oraz w hallu. Ważną rzeczą jest to, aby nie wprowadzać do wnętrza zbyt wielu rodzajów drewna. Konsekwencja w doborze kolorystyki mebli podkreśli to co dla tego projektu jest jego znakiem rozpoznawczym- trawertyn. Na podłogę zamiast naturalnego kamienia, zastosowano płytki gresowe, będące jego wierną imitacją. Są one pozbawione wad naturalnego materiału, który jest dosyć miękki i łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym. Szczególnie istotne jest to w tych miejscach, które są narażone na intensywne użytkowanie np. w ciągach komunikacyjnych.

ART PROJECT
STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ
mgr inż. arch. Artur Ślachciak
Bobrowiec ul. Jaśminowa 18
05-502 Piaseczno

tel./fax : 022 736 27 56
tel. kom.: (+48) 602 638 540
e-mail: biuro@artprojectstudio.pl
www.artprojectstudio.pl
Aksamit 3 156.42  
 
 
Bachus 2 253.40  
 
 
Grot 92.50  
 
 
Madera 127.95  
 
 
Aksamit 4 138.50  
 
 
Bachus 4 244.60  
 
 
Grot 2 95.83  
 
 
Mahoń 3 102.71  
 
 
Aksamit MC 133.30  
 
 
Bachus 6 229.80  
 
 
Grot 3 114.70  
 
 
Malinowy 118.43  
 
 
Alabaster 188.50  
 
 
Bachus 7 234.60  
 
 
Grot 4 154.00  
 
 
Malutki 2 90.25  
 
 
Albit 104.96  
 
 
Bachus 8 214.50  
 
 
Grot 5 97.60  
 
 
Mandarynka 70.19  
 
 
Alibi 128.35  
 
 
Bachus 9 215.11  
 
 
Horus 136.60  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Adam Bronikowski

Projekt Horus jest przykładem na to, że nieduży, nowoczesny dom nie musi być banalny w swojej formie i czerpać może z najlepszych wzorców. Bryla budynku utrzymana jest w stylu reprezentowanym przez Franka Lloyda Wrighta czerpiąc to co najlepsze z modernizmu początków XX wieku.

Bryła domu w charakterystyczny sposób otwiera się na stronę ogrodu chroniąc intymność mieszkańców dwoma przedłużonymi, praktycznie nie posiadającymi okien, elewacjami. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy odpowiednim ulokowaniu budynku względem stron świata możemy być spokojni, iż nawet znaczne, sięgające poziomu podłogi, przeszklenia od strony ogrodu, nie zachwieją bilansu cieplnego domu. Żyjąc w klimacie, w którym przez blisko połowę roku nie mamy popołudniami światła dziennego w naszych domach, warto cieszyć się nim jak najobficiej przez okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Horus w pełni nam to umożliwia. Wysokie przeszklenia w części dziennej otwierają zarówno pokój dzienny jak i strefę jadalni i kuchni na otoczenie. To niezaprzeczalny atut, który należy wykorzystać aranżując wnętrze. Pozostawiając przeszklenia niezasłonięte za dnia powiększamy optycznie przestrzeń wnętrza, przez co strefa dzienna wydaje się znacznie przestronniejsza niż to jest w rzeczywistości.

Układ pokoju dziennego pozwala na swobodą aranżację i łatwe rozlokowanie wszystkich potrzebnych sprzętów. Kominek nie spotyka się z telewizorem na jednej płaszczyźnie, co jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym. W praktyce mamy możliwość różnego zorientowania strefy dziennej z telewizorem ulokowanym na ścianie w pobliżu jadalni lub na przeciwnej wobec niej. W swojej propozycji zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie, co pozwala na swobodne oglądanie telewizji nie tylko ze strefy wypoczynkowej, ale również z jadalni. Taki rozkład pomieszczenia ma jeszcze jeden atut. Telewizor nie znajduje się w ciągu komunikacyjnym i nie musi byś zmieszczony na krótkiej ścianie przy wejściu do jadalni. Jego lokalizacja pozwala natomiast na skomponowanie całej długiej, ślepej ściany zlokalizowanej naprzeciwko jadalni w jedną całość łącznie z większą lub mniejszą zabudowa meblową. Nasza propozycja zakłada ograniczenie ilości mebli i otwarcie przestrzeni, ale w prosty sposób można ją dopasować również do oczekiwań osób, które w ramach strefy dziennej potrzebują większej ilości miejsca do przechowywania.

Centrum strefy dziennej stanowi palenisko kominka. Prosta bryła wkomponowana w bieg schodów wyznacza funkcjonalną oś pomieszczenia. Przy zastosowani kominka narożnego lub trójstronnego możliwe jest cieszenie oka widokiem płomieni praktycznie z każdego miejsca salonu jak również z jadalni. Dodatkowo centralna lokalizacja oraz bliskość klatki schodowej pozwala na swobodne rozchodzenie się ciepła po cały domu, zarówno na niższej jak i wyższej kondygnacji.

Pokój dzienny wydzielony jest ze strefy dziennej poprzez opuszczenie poziomu jego podłogi o dwa stopnie w stosunku do poziomu podłogi pozostałej części parteru. Jest to bardzo ciekawy pomysł porządkujący przestrzeń oraz podkreślający charakter poszczególnych stref. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest również uzyskanie optycznego złudzenia jednej powierzchni podłogi salonu, tarasu i trawnika w ogrodzie. Brak stopni, murków i barierek w obrębie tarasu pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnego widoku z wnętrza domu stapiając jego wnętrze z otoczeniem. To kolejny atut Horusa dający poczucie większej przestronności i przestrzeni.

Strefa dzienna wraz z kuchnią i częścią holu to blisko 60 m2, z czego połowę stanowi sam salon. To bardzo dobry wynik jak na dom o powierzchni użytkowej poniżej 140 m2. Kuchnia z jadalnią są optymalnie zlokalizowane zarówno względem wejścia do domu jak i salonu. Zastosowanie modnego obecnie rozwiązania w postaci półwyspu kuchennego pozwala na zwiększenie nie tylko przestrzeni roboczej, ale również ilości magazynowej w szafkach dzięki większej ich ilości w ramach głębokiej wyspy oraz na otwarcie kuchni na jadalnię. Współbiesiadowanie nie jest ograniczone poprze sztuczne oddzielenie kuchni od pozostałej przestrzeni strefy dziennej domu, a życie rodzinne czy towarzyskie toczy się jednocześnie na całej powierzchni parteru. Niepotrzebne jest również wykonywanie dodatkowych stolików czy barków gdyż kuchnia i jadalnia tworzę jedną, funkcjonalną przestrzeń. Wydzielenie dodatkowego miejsca do jedzenia w kuchni byłoby oczywiście możliwe, jednakże wprowadziłoby jedynie niepotrzebny chaos w dobrze poukładanej przestrzeni.

Kuchnia posiada własne pomieszczenie gospodarcze, które może śmiało wykorzystane być jako spiżarka. Ukrycie wejścia do spiżarki poprzez wkomponowanie drzwi w meblowe panele ścienne pozwala na uniknięcie dodatkowego elementu burzącego harmonię. Panele ścienne, biegnące z kuchni przez cały hol wejściowy, mają również zastosowanie praktyczne. Nie tylko stanowią ramę dla lustra, ale przede wszystkim chronią ścianę w komunikacji przed zabrudzeniami zdobiąc jednocześnie prosto i czytelnie urządzoną przestrzeń. Znajdujące się na końcu holu dodatkowe dwa pomieszczenia gospodarcze są bardzo praktycznym rozwiązaniem. W domu jednorodzinnym bez garażu dodatkowej przestrzeni magazynowej nigdy bowiem za wiele.

Poddasze Horusa to w pełni funkcjonalna przestrzeń prywatna dla 3-4 osobowej rodziny. Doprze doświetlony hol prowadzi na trzy przestronne tarasy wychodzące na różne strony świata. W przypadku mniejszej powierzchni działki jest to przestrzeń, którą można wykorzystać na założenie ogrodu na dachu. Rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne w Polsce, nie tylko w budownictwie wielorodzinnym. Dzięki bryle i rozkładowi domu w przypadku Horusa można również myśleć o zastosowaniu tego ekologicznego sposobu zagospodarowania dachu.

Hola Design
ul. Tczewska 2 lok. 32
01-674 Warszawa
tel. (+48) 509 178 078

e-mail: hola@hola-design.com
www.hola-design.com
Meteor 2 154.50  
 
 

komentarz architekta: Urszula Gołubowska-Witek

To co najciekawsze w projekcie Meteor 2 to możliwość połączenia tradycyjnej, opartej na rzucie prostokąta bryły budynku, przekrytej dwuspadowym dachem, z nowoczesnymi elewacjami i przestrzennym wnętrzem.

Przy spojrzeniu na rzuty budynku zdajemy sobie sprawę z rozmiarów otwartych przestrzeni wewnątrz domu. Meteor jest projektem dla inwestorów ceniących ekonomiczność sprawdzonych, tradycyjnych rozwiązań, a jednocześnie szukających nowoczesności i przestrzeni.

Tradycyjny w kształcie nieskomplikowany, dwuspadowy dach pokryty grafitową blachą na rąbek stojący, zaskakuje nowoczesnym wyrazem. Centralnie położone drzwi wejściowe lekko cofnięte w głąb budynku, dodatkowo podkreślone są inną fakturą i kolorem wnęki. Ten prosty zabieg wyraźnie akcentuje główne wejście domu. Oś wejścia zaznacza jest również w dachu prostą lukarną z trójkątnym oknem. Narożne okna podkreślają współczesny charakter budynku. Naturalnie przesuwają wzrok patrzącego z elewacji głównej na ogrodowe. Wrażenie spinania ścian potęguje ciemnoszare boniowanie w tynku obejmujące parter pod narożnym oknem w fasadzie frontowej, boczną ścianę ogrodową, a kończące się na elewacji tylnej. Całość elewacji bocznej symetrycznie organizują duże przeszklenia. Zdwojone drzwi balkonowe, umieszczone parami na parterze i poddaszu, przedzielone są jedynie cienką płytą balkonu i ażurową konstrukcją z balustrad.

Wnętrze domu przede wszystkim sprawia wrażenie przestronności. Na parterze dodatkowo wzmacniane przez otwarcie na taras i ogród, na poddaszu dzięki antresoli. Od wejścia do dużego holu wzrok gości kierowany jest na praktyczny salon. Kominek usytuowany został w samym środku domu. Otwarty na pokój, bokiem ustawiony do jadalni, centrycznie skupia wokół siebie życie rodzinne. Kuchnia półprywatnie przymknięta drzwiami od strony holu, otwarta jest na jadalnię i pokój dzienny, przez co pozwala gospodarzom pozostawać w stałym kontakcie z gośćmi. Rozwiązanie to wizualnie powiększa salon, a otwarcie dodatkowo włącza hol do wypoczynkowej przestrzeni domu.

Na parterze zaprojektowano też dodatkowy pokój. Może on pełnić rolę gabinetu, a dzięki położonej obok dodatkowej łazience, również wygodnego pokoju gościnnego. Garaż i kotłownię przewidziano na parterze w bryle budynku. To ekonomiczne rozwiązanie pozwala uniknąć kosztów podpiwniczenia domu lub skomplikowania dachu nad bryłami garaży dołączanymi w parterze.

Poddasze mieści trzy duże sypialnie, skupione wokół antresoli. Rozwiązanie to, zamiast centralnie umieszczanego korytarza, tworzy biblioteczkę - miejsce do pracy i wypoczynku. Główna sypialnia wyposażona jest we własną garderobę i odrębną łazienkę. Dwie mniejsze sypialnie obsługiwane są przez dużą, ogólnodostępną łazienkę.

Meteor 2 jest ciekawym projektem dla praktycznych inwestorów. Pokazuje, że prosta w budowie bryła domu oparta na prostokącie, przekryta dwuspadowym dachem, w połączeniu z ciekawymi detalami elewacji może być ekonomiczna i nowoczesna jednocześnie. Udowadnia, że tradycyjny w kształcie dom może mieścić przestrzenne, otwarte wnętrze.

Allegro 2 241.40  
 
 

komentarz architekta: Urszula Gołubowska-Witek

Allegro 2 jest przestrzennym domem zapewniającym wygodę użytkowania sześcioosobowej, a nawet większej rodzinie.

Przy pierwszym spojrzeniu na projekt uwagę zwracają klasyczne proporcje budynku i wielospadowy dach z czytelnym układem kopertowym nad częścią mieszkalną. Przy kolejnym wzrok przykuwają symetryczne elementy każdej elewacji, podkreślające oś głównej części dachu. Reprezentacyjne wejście z balkonem wspartym na zdwojonych kolumnach akcentuje środek elewacji frontowej. Wykusz jadalni dzieli na dwie połowy elewację boczną. Łukowy wykusz salonu przykryty płytą balkonu poddasza podkreśla środek elewacji ogrodowej. Spójny charakter wszystkim elementom akcentującym nadaje ich zakończenie jednakowymi lukarnami poddasza z oknami zwieńczonymi łukowo.

Wykusze i balkony oraz narożny podcień przy salonie stwarzają możliwość indywidualnego podejścia do materiałowego wykończenia elewacji. To ważne dla inwestorów. Bez względu na to, czy zdecydują się na tańsze wykończenie elewacji cienkowarstwowym tynkiem na styropianie, droższe klinkierem, czy łączenie obu technik, bryła domu pozostanie niezmiennie atrakcyjna.

Allegro 2 to reprezentacyjny dom o rozbudowanej funkcji. Jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów ceniących przestrzeń. Wyróżnia go klarowny układ funkcjonalny, dzięki któremu całość przy sporej powierzchni użytkowej wpisuje się w skalę człowieka. Na osi wejścia w łukowym wykuszu salonu zaprojektowano duże przeszklenie z widokiem na ogród. Półotwarte przestrzenie parteru – salonu z częścią kominkową, holu wejściowego, jadalni i kuchni pozwalają na atrakcyjne aranżacje wnętrz. Wielkość salonu i związanego z nim tarasu, podcieniem włączonego do wnętrza domu, oraz bliskość dużej jadalni przypadnie do gustu osobom lubiącym przyjęcia i spotkania towarzyskie. Gabinet na parterze można również przeznaczyć na wygodny pokój gościnny z odrębną łazienką obok. Natomiast poddasze stanowi prywatną część mieszkańców. Pięć sypialni jest obsługiwanych przez trzy duże łazienki. Pozwala to na oddzielenie na poddaszu prywatnej, nocnej sfery życia mieszkańców od dziennej części domu na parterze. Główna sypialnia ma odrębną garderobę i łazienkę dostępną wyłącznie do strony sypialni. W jednej z dwóch łazienek poddasza dostępnych bezpośrednio z korytarza dodatkowo zaprojektowana jest sauna. Sypialnia o najmniejszej powierzchni ma własny balkon, podobnie jak główna sypialnia rodziców.

Praktyczną zaletą domu jest wygodny dwustanowiskowy garaż i pomieszczenia gospodarcze. Duża kotłownia za garażem, spiżarnia przy kuchni i trzy wbudowane szafy ułatwią codzienne życie domownikom.

Dom przy sporej powierzchni użytkowej z łatwością skupi życie rodzinne w przestrzennym wnętrzu. Tym niemniej warto zainwestować w odpowiednią kompozycję terenu i powiązać dom z zielenią. Zabiegi te sprawią, że obok Allegro 2 trudno będzie przejść obojętnie.

Bez 85.90  
 
 
Ibis 137.32  
 
 
Meteor 3 153.01  
 
 
Aloes 135.11  
 
 

komentarz architekta: Joanna Półkośnik

Aloes jest projektem o prostej, tradycyjnej bryle. Powierzchniowo mały, lecz mieszczący w sobie najpotrzebniejsze funkcje tworzy przejrzystą, zharmonizowaną całość. Warto zauważyć, iż część dzienna parteru została przemyślana w kierunku usytuowania budynku bokiem (lub frontem) na południową stronę świata, przez co salon jest pomieszczeniem słonecznym (szczególnie kącik ze stołem jadalnianym, gdzie w wykuszu zaproponowano duże przeszklenie). Okno wykuszu zaczyna się 50cm nad podłogą i tworzy idealne „miejsce do posiedzenia na parapecie” oraz delektowania się widokami, szczególnie zimą, kiedy nie zawsze mamy ochotę wychodzić z domu.

Wnętrze przestrzeni dziennej zaproponowano w tonacji beżowo-brązowej, tak aby uczynić je ciepłym i przytulnym w odbiorze. Na tle jasnych kremowych ścian i jasnego dębowego parkietu znalazły się meble wykończone fornirem w kolorze czekoladowego brązu oraz jasna kanapa. We wnęce na telewizor swoje miejsce znalazła fototapeta w odcieniu wrzosowym, która wraz z kominkiem w podobnym kolorze urozmaica przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest ściana oddzielająca kuchnię od salonu, która stanowi konstrukcję lekką, więc można ją dowolnie kształtować. W projekcie zaplanowałam kuchnię bardziej zamkniętą, z drzwiami przesuwnymi chowającymi się w ścianę. Przy projektowaniu wnętrza postanowiłam kuchnię bardziej otworzyć na salon, zostawiając tylko dekoracyjny murek przesłaniający stół, przez co kuchnia zyskała więcej przestrzeni i światła. Meble kuchenne dopasowałam do kolorystyki salonu, i zaproponowałam szafki dolne w ciemnym brązie, zaś górne w jasnym, nadając im w ten sposób lekkości.

Ciekawym motywem w kuchni jest ściana za okapem udekorowana fototapetą kolorystycznie dopasowaną do reszty otoczenia, pokryta taflą szkła. Jest to efektowne i praktyczne rozwiązanie umożliwiające łatwe czyszczenie powierzchni.

W projekcie jest kilka elementów, których nie widać na wizualizacji wnętrz, a które są bardzo praktyczne. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie miejsca pod schodami na spiżarnię. Kilka schodków w dół umożliwia całkowite zejście pod spocznik i daje więcej przestrzeni na rozplanowanie półek na przetwory. Zadaszony taras dostępny z kuchni to idealne rozwiązanie podczas letnich przyjęć.

Niewątpliwym atutem wnętrza jest zaplanowanie miejsce na duży stół jadalniany, który na co dzień złożony służy domownikom, ale po rozłożeniu może stać się „bohaterem” dużego przyjęcia.

Moim zamierzeniem było uzyskanie prostego i stonowanego wnętrza, pozwalającego na codzienny odpoczynek i relaks. Mam nadzieję, że projekt wnętrza będzie źródłem inspiracji dla inwestorów, którzy zdecydują się na budowę domu wg projektu Aloes.

Biedronka bal 53.55  
 
 
Ibis 2 137.53  
 
 
Motylek 2 73.27  
 
 
Aloes 2 132.20  
 
 
Bielik 103.20  
 
 
Imbir 2 55.07  
 
 
Neptun 4 108.25  
 
 
Aloes 3 133.70  
 
 
Bielik 2 101.29  
 
 
Imbir 5 48.58  
 
 
Neptun 5 129.30  
 
 
Amadeusz 319.30  
 
 
Bielik MC 101.80  
 
 
Indygo 134.95  
 
 
Neptun 5 MC 131.20  
 
 
Amarant 119.13  
 
 
Bluszcz 143.90  
 
 
Indygo 2 134.93  
 
 
Neptun 6 201.42  
 
 
Amarant 2 122.46  
 
 
Bluszcz 2 125.10  
 
 
Indygo 3 136.46  
 
 
Oliwkowy 117.19  
 
 
Amarant MC 123.90  
 
 
Bluszcz 4 140.78  
 
 
Indygo 4 135.06  
 
 
Onyks 205.03  
 
 
Amarylis 139.17  
 
 
Borówka 2 109.54  
 
 
Indygo 4 MC 135.07  
 
 
Onyks 3 206.05  
 
 
Amarylis 2 148.05  
 
 
Bryg 185.28  
 
 
Jabłoń 132.08  
 
 
Opus 192.41  
 
 
Amarylis MC 139.40  
 
 
Brzoza 112.30  
 
 
Jabłoń 2 155.90  
 
 
Opus 2 200.78  
 
 
Amber 152.51  
 
 
Brzoza 144.62  
 
 
Jagoda 181.00  
 
 
Orion 143.20  
 
 
Amber 2 152.60  
 
 
Brzoza 2 162.10  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Artur Ślachciak

Projektując liczne wnętrza domów jednorodzinnych, tych wybudowanych na postawie gotowych projektów, bądź powstających według projektów indywidualnych, rzadko zdarza się nie zmieniać ich układu funkcjonalnego. Inwestorzy wybierając projekt, często nie zdają sobie sprawy z tego, że tylko pozornie spełnia on ich oczekiwania. Problem jest poważniejszy, jeżeli ich wymarzony dom jest już gotowy i wszelkie zmiany niosą za sobą duże koszty. W przypadku projektu domu Brzoza 2, możecie Szanowni Inwestorzy, spać spokojnie. Bryła budynku jak i jego wnętrza są ponadczasowe, dom wygląda ciekawie z każdej strony a układ wnętrz, ich wielkość nie wymagają zmian w stosunku do projektu oryginalnego.

Jest to doskonały dom dla 4-osobowej rodziny, która chce aby był funkcjonalny, estetyczny i co ważne oszczędny w realizacji i użytkowaniu. Daje on także szansę dla rodzin większych bądź planujących w najbliższym czasie powiększenie liczby domowników. Istnieje możliwość zwiększenia liczby pokoi na piętrze dla tej dodatkowej osoby. Czytelny podział na strefę dzienną na parterze i nocną na piętrze, powoduje brak kolizji pomiędzy domownikami.

Idealnie, jeżeli projektowane wnętrza wpisują się w estetykę bryły. Ta spójność nie stwarza wrażenia przypadkowości w doborze projektu domu. Zaproponowane rozwiązania w zakresie wykończenia wnętrz podkreślają nowoczesność i ponadczasowość obiektu i tak samo jak budynek dobrze oprą się upływowi czasu a także zmieniającym się modom w wystroju wnętrz.

Bardzo istotnym elementem tego projektu jest strefa klatki schodowej wraz z hallem. Ponieważ do części dziennej przechodzimy właśnie tędy, istotne jest jej ciekawe potraktowanie. Z racji tego, że wiatrołap jest niewielki, goście i domownicy będą przechodzić od razu do hallu, tak więc na podłodze pojawiają się wielkoformatowe płyty z gresu, najlepiej wykończonego półmatowo aby ograniczyć możliwość poślizgnięcia się. Całe schody a także podłoga pod schodami oraz sufit w hallu i posadzka w korytarzu na piętrze wykładane są posadzką drewnianą z dębu czarnego. To troszkę zapomniane drewno doskonale kontrastuje z jasnymi płytami gresu a także jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jedyną zmianą w stosunku do projektu gotowego, wynikającą z faktu dość dużej kuchni, jest rezygnacja ze spiżarni i zamienienie jej na garderobę dostępną z korytarza. Ściana z drzwiami do kuchni, garderoby i łazienki obłożona jest lakierowanymi bądź foliowanymi płytami z MDF-u co powoduje optyczne powiększenie powierzchni hallu a jednocześnie dzięki temu staje się on bardziej elegancki i niepowtarzalny.

Salon połączony z jadalnią zaprojektowano tak, aby przy niewielkiej liczbie elementów i ich prostocie osiągnąć zamierzoną elegancję i nowoczesność. Dlatego też właśnie pojawiła się „biało-czarna” kolorystyka podłóg, mebli, elementów wyposażenia, która ma to dodatkowo podkreślić. Posadzka ceramiczna wchodząca do salonu, obejmująca kominek i sięgająca aż do kuchni, uwypukla centralne położenie serca domu jakim jest niewątpliwie płonący w nim ogień. Takie umiejscowienie kominka jest dużym atutem Brzozy 2. Nie jest to przypadkowy element w domu, umiejscowiony nieśmiało w najdalszym i często najmniej wygodnym miejscu. Z pewnością osoby wybierające ten projekt docenią takie położenie kominka. Jego duża bryła, z miejscem na sporą ilość drewna (nawet przy codziennym paleniu wystarczy nawet na tydzień) obłożona została mozaiką z pasków ciemnego matowego gresu i uzupełniona tymi samymi płytkami co na podłodze. Dodatkowe oświetlenie nad kominkiem wspaniale wydobędzie fakturę zastosowanego materiału i nawet wtedy, gdy nie pali się w nim ogień gra światłocienia będzie przyciągać wzrok. Dzięki zastosowaniu płyt podłogowych do obłożenia części kominka, cały parter jest bardzo spójny pod względem ilościi zastosowanych materiałów. Ograniczenie ich różnorodności i kolorystyki zawsze wpływa korzystnie na odbiór wnętrza. Wielką zaletą projektu jest bezkompromisowe oglądanie telewizji i patrzenie na płonące drewno w kominku.

Jadalnia położona w bezpośredniej bliskości z kuchnią jest również integralną częścią salonu. Są tu meble z tej samej serii co w salonie, jest taka sama podłoga z czarnego dębu i jedynie podkreślono ją dodatkowo sufitem podwieszanym. Dzięki jego zastosowaniu można dużo lepiej oświetlić powierzchnię stołu nie tylko sama lampą wiszącą nad stołem. Umieszczone w nim oprawy halogenowe oraz wąż świetlny dookoła, umożliwiają zaaranżowanie kilku scen świetlnych. Nieprzypadkowo zresztą przedstawione w tym artykule wizualizacje wykonywane są wieczorem a nie za dnia. Światło sztuczne i jego umiejętne stosowanie jest nieodzowną częścią projektu wnętrza. Dzięki temu mamy możliwość oświetlania stref, z których w danej chwili korzystamy, podkreślenia wybranych przez nas elementów, stworzenia atmosfery potrzebnej na daną chwilę. A sufit w jadalni nawiązuje do sufitu nad telewizorem w salonie, co z kolei podkreśla bezpośrednią bliskość tych pomieszczeń.

Elementem pokazanym w projekcie wnętrz jest także duża, bo 9 metrowa łazienka, mieszcząca się na poddaszu. Jest to druga łazienka w tym domu, dostępna dla wszystkich domowników. Przez tą łazienkę dostajemy się także do pralni. Ciekawostką jest jej nietypowe doświetlenie, poprzez świetlik rurowy umieszczony w dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomimo braku okna, w łazience mamy światło dzienne a jesteśmy pozbawieni (zwłaszcza na małych działkach) wzroku ciekawskich widzów. W projekcie znalazła się w niej duża owalna wanna, dwie umywalki, bidet i wc ale wielkość łazienki pozwala na swobodne umieszczenie w niej prysznica. Z racji tego, że prysznic jest w łazience na dole nie ma potrzeby powtarzania go na poddaszu. Zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń lepiej wykorzystać na nietypowe jej zaprojektowanie. Pomysł na łazienkę odbiega od prostoty parteru i bazuje na zaokrąglonych kształtach. Zbliża się ona bardziej w stronę pokoju kąpielowego niż zwykłej łazienki. Tym bardziej, że dwie umywalki czy dwuosobowa symetryczna wanna zachęcają do wspólnego spędzania w niej czasu. Dzięki wbudowanym meblom mamy mnóstwo miejsca na wszelkie rzeczy niezbędne w łazience a jednocześnie ukrywamy je przed wzrokiem. Zastosowano tu wielkoformatowe płytki w kilku rodzajach: mozaika w dwóch kolorach, płyty ścienne beżowe i imitujące drewno a także płytki podłogowe. Kolorystyka ścian łazienki współgra z kolorem drzwi, wbudowanych mebli i ciemniejszych płytek.

ART PROJECT
STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ
mgr inż. arch. Artur Ślachciak
Bobrowiec ul. Jaśminowa 18
05-502 Piaseczno

tel./fax : 022 736 27 56
tel. kom.: (+48) 602 638 540
e-mail: biuro@artprojectstudio.pl
www.artprojectstudio.pl
Jagoda 87.05  
 
 
Orlik 141.91  
 
 
Ambrozja 137.90  
 
 
Brzoza MC 144.62  
 
 
Jagoda 2 103.88  
 
 
Orlik 2 142.26  
 
 
Ambrozja 11 137.10  
 
 
Bursztyn 285.01  
 
 
Jaspis 176.65  
 
 

komentarz architekta: Maciej Matłowski

Projektu JASPIS nie sposób nie zauważyć: nowoczesny, szykowny i funkcjonalny zarazem. Pomimo nowoczesnych rysów JASPIS to dom kameralny, który łączy w sobie wiele funkcji, zaspokajając w ten sposób wszystkie potrzeby mieszkańców.

Zaletą projektu JASPIS jest otwarte i przestronne wnętrze, w którym realizuje się marzenie o całorocznym ogrodzie. Oranżeria jest elementem, który stanowi potężny atut tego projektu, pozwalający cieszyć się ogrodem i otaczającą zielenią przez okrągły rok, w słoneczne i pochmurne, ciepłe i zimne dni. Oryginalnym rozwiązaniem jest również różnica poziomów w parterze: salon jest usytuowany na niższej płaszczyźnie.

JASPIS to dom kompaktowy, który na optymalnej przestrzeni mieści wszystko, co niezbędne do harmonijnego funkcjonowania. To dom z olbrzymim potencjałem, który pozwala na realizację marzeń, nie ogranicza przestrzeni mieszkańców w sposób dosłowny i w przenośni.

Paproć 101.44  
 
 
Ambrozja 2 215.77  
 
 
Bursztyn 2 278.95  
 
 
Jaspis 2 191.60  
 
 
Paproć 2 121.74  
 
 
Ambrozja 3 158.48  
 
 
Bursztyn 3 288.00  
 
 
Jaspis 3 219.99  
 
 
Pik 124.14  
 
 
Ambrozja 4 134.46  
 
 
Calineczka 136.43  
 
 
Jaspis 4 171.30  
 
 
Pik 2 132.05  
 
 
Ambrozja MC 134.99  
 
 
Calineczka 2 136.55  
 
 
Jaspis 5 196.30  
 
 
Platan 174.53  
 
 
Amelia 137.15  
 
 
Calineczka 3 139.03  
 
 
Jaspis 6 232.95  
 
 
Poemat 105.10  
 
 
Amelia MC 136.00  
 
 
Calineczka 4 139.16  
 
 
Jemioła 120.23  
 
 
Poemat 2 169.80  
 
 
Ametyst 137.23  
 
 
Chaber 129.30  
 
 
Jemioła 3 200.37  
 
 
Poemat 3 133.82  
 
 
Amulet 137.30  
 
 
Chaber 2 130.63  
 
 
Jemioła 4 125.20  
 
 
Poemat 4 107.70  
 
 
Andromeda 171.40  
 
 
Chaber 3 134.40  
 
 
Jemioła 5 122.22  
 
 
Puszczyk 164.00  
 
 
Antara 129.92  
 
 
Cykada 3 1120.20  
 
 
Jemioła 7 131.23  
 
 
Sopran 119.16  
 
 
Aplauz 203.50  
 
 
Cyprys 158.40  
 
 
Jeżyna 137.85  
 
 
Sopran 2 125.46  
 
 
Aplauz 2 210.10  
 
 
Cyprys 136.72  
 
 
Jeżyna 2 166.85  
 
 
Sopran 3 143.80  
 
 
Apollo 290.10  
 
 
Cyprys 2 150.44  
 
 

komentarz architekta: Elżbieta Wysocka

CYPRYS 2 to propozycja projektowa, która doskonale sprawdzi się jako willa miejska lub podmiejska. Rodzinny a zarazem reprezentacyjny dom średniej wielkości, daje komfort i wygodę 4-5 osobowej rodzinie.

Układ funkcjonalny domu posiada wyraźny podział na część dzienną, zlokalizowaną na parterze oraz zajmującą piętro ustronną część nocną. Część dzienna jest przestrzenią o wyraźnie zaznaczonych strefach funkcjonalnych. Salon, dzięki dużym przeszkleniom narożnika, sięgającym aż do posadzki otwiera się na rozległy taras, będący częścią wspólną domu i ogrodu. Dzięki takiemu zabiegowi krajobraz kształtuje charakter najważniejszego miejsca domu, stając się wyraźnym elementem wnętrzarskich założeń. Pokój dzienny łączy się z jadalnią i otwartą kuchnią. Takie rozwiązanie, ze względu na możliwość stałego kontaktu z domownikami lub gośćmi z pewnością doceni pani domu. Osoby, które nie są zwolennikami otwartych przestrzeni mogą wydzielić to pomieszczenie ścianami. Powstanie wówczas zamknięta, jasna kuchnia z dużym oknem.

Elementem łączącym strefy części dziennej (salon, kuchnię i jadalnię) może być narożny wkład kominkowy, dzięki któremu ciepło i blask płomieni dotrze do każdego z głównych pomieszczeń parteru. Umiejscowienie kominka w tej części domu umożliwia zaproponowane w projekcie usytuowanie komina.

CYPRYS 2 zadbał też o komfort gości. W podmiejskiej willi, z dala od połączeń komunikacji zbiorowej, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest dodatkowy pokój na parterze. Do dyspozycji gości oddano pokój, który w połączeniu z łazienką zaopatrzoną w kabinę prysznicową, do której prowadzi dyskretne wejście zlokalizowane vis a vis schodów, pozwoli na komfortowe spędzenie nocy lub paru dni. Dodatkowy pokój na parterze może również z powodzeniem pełnić funkcję gabinetu, gdyż jego usytuowanie tuż przy wejściu do domu pozwoli na nieuciążliwe dla pozostałych domowników odwiedziny interesantów. Innym przeznaczeniem pomieszczenia na parterze może być – pokój seniora rodziny.

Na piętrze znajdują się trzy wygodne sypialnie oraz przestronna łazienka, w której znajduje się duże okno umiejscowione nad szeroko obudowana wanną. Za przegrodą dyskretnie ukrywającą wc i bidet znajdzie również swoje miejsce pralka a dwie umywalki pozwolą rozładować poranny ‘korek’.

Mała ilość przeszkleń od frontu chroni domowników od zgiełku ulicy i ciekawskiego wzroku przechodniów. Duże otwarcia domu od strony ogrodu powiększa optycznie pomieszczenia i czyni je bardziej atrakcyjnymi.

Przy projektowaniu starano się pamiętać, że dom jest częścią wizerunku przyszłych użytkowników, musi więc spełniać wszystkie ich potrzeby, ale także podkreślać ich osobowość.

Jeżyna 3 119.65  
 
 
Sopran 4 139.67  
 
 
Apollo 2 239.60  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Zbigniew Oporski

Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego Apollo 2 to propozycja dla tych, którzy cenią oryginalność i są otwarci na odważny, minimalistyczny wystrój. Założeniem projektu był kontrast z kubiczną, modernistyczną bryłą domu. Specyfika domu Apollo 2 narzuca symetryczny układ zarówno w kuchni, jadalni jak i salonu. W części kuchenno-jadalnianej zastosowanie jasnych kolorów powoduje wrażenie lekkości, pomimo dwóch rodzajów użytego kamienia, uzupełniającego się kolorystycznie. Kuchnia to dwa blaty z niską lodówką, rozłożone po obu stronach. Położenie spiżarni pozwala na umieszczenie tam dużej lodówki, nie zakłócając relacji wysokości obu blatów. Część kuchenna jest otwarta na jadalnianą, a wykorzystanie miejsca między słupami na hokery pozwala utrzymywać stały kontakt osoby przyrządzającej posiłek z gośćmi w jadalni. Jadalnię zamyka ściana z wnęką z ozdobnym detalem. Elementem estetycznym kontrastującym z okładzinami kamiennymi są zasłony i firany opuszczone do samej ziemi, które dodają elegancji i lekkości oraz spasowana z nimi lampa wisząca nad stołem w części jadalnianej. Obok kuchni znajdują się schody prowadzące na piętro, którym nadano lekkości poprzez kolor oraz zastosowanie cienkich, chromowanych prętów biegnących nieprzerwanie od podłogi do sufitu.

W salonie otwartym na ogród od razu rzucają się w oczy czarne sofy wskazujące miejsce wypoczynku. Ich symetryczny układ zapewnia dobrą relację domowników siedzących naprzeciw siebie a gabaryty sof gwarantują, że pomieści się na nich większa liczba osób. Wnętrze powiększają zasłony z firanami oraz jasny sufit z punktami świetlnymi i oświetleniem typu „LED” sterowanym systemowo w zależności od potrzeb domowników. Minimalistyczny wystrój potęguje doznania estetyczne i sprawia, że gość na pewno zapamięta pobyt w tym domu. Ciekawostką jest ukryty za zasłonami z lekko przepuszczającej światło tkaniny telewizor oprawiony w ramę dokładnie taką samą jak wiszący obraz. Odsłaniany tylko na czas oglądania telewizor nie zakłóca harmonii wnętrza. Elementami spajającymi całość są stylizowane meble i dodatki dopasowane formą i kolorem.

Część nocna to między innymi dosyć odważna sypialnia o uproszczonej, ciemnej kolorystyce stanowiąca kontrast dla jasnej, dziennej części domu. Sączące się światło delikatnie odkrywa fakturę tkaniny, którą obłożone są ściany oraz szafy, co daje efekt migotania. W ścianie za łóżkiem usytuowana jest para drzwi, które sprawiają wrażenie ukrytych dzięki obiciu ich tkaniną. Jest to bez wątpienia sypialnia z charakterem dla osób niebojących się oryginalnych propozycji.

Łazienka jest połączona z garderobą, która stanowi odrębne pomieszczenie. Garderoba przy łazience pozwoliła ulokować tam zbędny sprzęt pozostawiając łazienkę tylko do podstawowych czynności. Szafki na drobiazgi ulokowane są w podświetlanym lustrze po obu jego stronach. Ciepły kamień jest skontrastowany z czarnymi dodatkami. Dzięki tym zabiegom jest elegancko i z umiarem.

Projekt domu Apollo 2 jest spójny, utrzymany w minimalistycznym stylu aczkolwiek nie surowy. Pełen harmonii, jak również kontrastów, które powodują, że mieszkanie w nim nie będzie nudne i monotonne. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów zapewni komfort i trwałość użytkowania.

e-mail: zbyszekoporski@gmail.com
Cyprys 2 MC 150.44  
 
 
Jodła 151.03  
 
 
Sopran 5 128.25  
 
 
Aria 2 150.70  
 
 
Cyprys 3 136.47  
 
 
Jodła 2 172.62  
 
 
Szafran 126.26  
 
 
Aria 3 217.40  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Małgorzata Brewczyńska

Projekt domu Aria 3 to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią klasyczną harmonię. Na parterze zaprojektowano:

  • - wiatrołap
  • - hol ze schodami prowadzącymi na poddasze użytkowe
  • - przestronny salon połączony z jadalnią
  • - kuchnię
  • - łazienkę
  • - dodatkowy pokój, który służyć może jako gościnny lub gabinet
  • - pomieszczenie gospodarcze
  • - garaż na dwa samochody

Piętro to strefa prywatna domowników z sypialniami i łazienką. Pomieszczenie na półpiętrze możemy wykorzystać na salon zabaw, czy pokój telewizyjny. Elegancja i stonowanie – to niepowtarzalne cechy klimatu wnętrza Aria 3. Połączenie elementów klasycznych i funkcjonalnych, nowoczesnych rozwiązań sprawi, że wnętrze domu nabierze elegancji i wyrafinowanego stylu. Otwierane wyjście z kuchni, jadalni oraz salonu pozwala cieszyć się słońcem w różnych porach dnia. Spora ilość okien wprowadza do wnętrza światło i zieleń ogrodu. Dla zachowania świeżości i delikatności proponuję zastosować na ścianach jasne i stonowane okładziny o naturalnych barwach kremu, ecru czy jasnego brązu. Kolory te dodatkowo odbiją światło i nadają wnętrzu lekkości. Możemy pokusić się o ciemniejszy akcent na jednej ze ścian, ale sugerowałabym zachowanie ciepłych i spokojnych barw ( zieleń czy brąz). Ciekawym i ożywiającym wnętrze akcentem może być zastosowanie tapety ściennej o florystycznym wzorze. Z powodzeniem możemy zastosować ją w sypialni czy gabinecie.

Aby ożywić płaszczyznę sufitu i nadać mu nowoczesnego wyglądu proponuję obniżenie go na bokach pomieszczeń i ukrycie w nim energooszczędnego oświetlenia LEDowego. Dla tych, którzy preferują bardziej klasyczny klimat proponuję zastosowanie gzymsów łączących ścianę z sufitem.

Ubarwienie drewna na podłogę możemy wybrać spośród szerokiej gamy odcieni klonu, buku, dębu czy orzecha w zależności od preferencji i ostatecznego efektu jaki chcemy uzyskać. Drewno na podłodze ciekawie komponować się będzie z kamieniem naturalnym czy gresem imitującym piaskowiec. Jasny dywan gresu powita gości już od progu i doprowadzi do granicy z salonem zakręcając do kuchni. W salonie jasna podłoga nada wnętrzu świeżości, ciemna podkreśli jego elegancję. Neutralnym kompromisem przy wyborze elementów wyposażenia czy oświetlenia będą proste formy bez zbędnych zdobień. Dla tych, którzy zdecydują się na bardziej klasyczne rozwiązania proponuję stylowe meble oraz dodatki.

Bryła kominka, prosta i dość surowa w wyrazie nie dominuje we wnętrzu a jest jego współgrającym elementem. Wykończenie kominka kamieniem naturalnym będzie nawiązaniem do materiału okładzin podłogowych. Aby nie przytłoczyć wnętrza ozdobami wybierajmy dodatki eleganckie i uzupełniające resztę wnętrza. W zależności od preferencji kuchnię możemy zostawić zamkniętą lub otworzyć na salon dodając tym samym więcej światła i oddechu do części dziennej. Na granicy salonu i kuchni modnie zaprezentuje się wysoki barek z hokerami, które również dobierzmy do pozostałych klasycznych mebli.

Zabudowa kuchni w kształcie litery U jest w tym przypadku najbardziej funkcjonalna i najlepiej wykorzystuje przestrzeń. Jasna zabudowa szafek, jak również jasne wykończenie podłogi dodają kuchni światła i lekkości. W rogu za pionem kominowym ustawić możemy wysoką zabudowę kryjącą lodówkę, piekarnik czy mikrofalówkę lub w miarę potrzeb niewielki stół do szybkich posiłków. Łazienka na górze z powodzeniem zmieści wszystkie niezbędne sprzęty. Duże okno wprowadza do niej jasne światło dzienne. Dobrze zaprojektowana stanie się przyjemnym miejscem relaksu po pracowitym dniu.

Inventive Interiors
tel. 042 288 06 98

e-mail: kontakt@inventive-interiors.com
www.inventive-interiors.com
Cyprys 4 172.17  
 
 
Justa 2 160.90  
 
 
Szafran 2 108.60  
 
 
Ariel 128.52  
 
 
Cyprys 5 149.53  
 
 
Kameralny 2008.73  
 
 
Szafran 3 139.77  
 
 
Ariel 2 107.16  
 
 
Cyprys 6 153.13  
 
 
Kaszmir 127.55  
 
 
Szafran 4 131.10  
 
 
Ariel 3 128.09  
 
 
Cyprys 7 156.65  
 
 
Kawka 110.49  
 
 
Szafran 5 143.90  
 
 
Ariel 4 139.03  
 
 
Cytrus 5 146.24  
 
 
Kawka 2 112.14  
 
 
Szafran 6 137.84  
 
 
Ariel 5 139.03  
 
 
Decyma 141.52  
 
 
Kawka 3 108.48  
 
 
Teja 92.10  
 
 
Arnika 130.13  
 
 
Decyma 2 97.92  
 
 
Kawka 4 109.15  
 
 
Temida 272.07  
 
 
Arnika 2 130.10  
 
 
Decyma 5 141.07  
 
 
Kawka 5 127.49  
 
 
Teo 88.39  
 
 
As 125.80  
 
 
Decyma 6 148.50  
 
 
Kiwi 101.26  
 
 
Teo 2 89.00  
 
 
Aster 129.38  
 
 
Decyma 9 148.50  
 
 
Kiwi 2 100.45  
 
 
Teo 3 88.39  
 
 
Aster 2 135.50  
 
 
Dedal 114.78  
 
 
Kiwi 3 102.66  
 
 
Teo 4 88.39  
 
 
Aster 3 135.94  
 
 
Dudek 2 138.41  
 
 
Kwarc 147.30  
 
 

komentarz architekta wnętrz: Kinga Śliwa

Wnętrze domu Kwarc – nowoczesna kompozycja czerni i bieli

Inspiracją dla aranżacji wnętrza domu Kwarc stała się graficzna gra czerni i bieli, a także czystość nowoczesnych, geometrycznych form, które stanowią nawiązanie do prostej bryły zewnętrznej domu. Neutralna, jasna tonacja ścian w różnych odcieniach bieli, daje wrażenie czystości i powiększenia wnętrza. Przyjazne przenikanie zewnętrznego otoczenia domu do wnętrza, zostało uzyskane poprzez otwarcie salonu z dużym, odsłaniającym taras i ogród oknem na przedpokój. Dla kontrastu i wyostrzenia kompozycji wnętrza proponowana jest masywna bryła kominka w obudowie z malowanej proszkowo blachy – czarnej i białej. Element łuku, wprowadzony w formie kominka na bocznych ścianach, stanowi nawiązanie do wzorów geometrycznych kół, malowanych na czarnej ścianie za narożną kanapą.

Salon, otwarty na przedpokój i kuchnię z jadalnią, jest jednocześnie wyodrębniony i podkreślony w układzie funkcjonalnym domu, poprzez obniżenie poziomu podłogi. Stopnie zostały zaakcentowane dla dekoracji i bezpieczeństwa, punktowymi lampami, użytymi także przy podłodze w przedpokoju. Otwarcie i przenikanie sąsiadujących wnętrz wymusza konsekwentne zastosowanie tych samych materiałów i kolorystyki dla spójności i uporządkowania wnętrza.

W proponowanej stylistyce, przeznaczonej raczej dla zwolenników sterylnych i minimalistycznych wnętrz, materiałem ocieplającym pomieszczenie jest drewno, użyte przede wszystkim w postaci drobnej mozaiki. Zostało ono zastosowane jako okładzina słupów i wspartej na nich belki nośnej, a także jako oryginalny dekor - pas przechodzący wokół kominka, na podłodze wyłożonej gładkimi płytkami gresowymi. Stanowi ono również ciekawy i praktyczny materiał wykończenia ściany przy ażurowych, lekkich schodach. Drewno w postaci litych, klejonych desek zostało wykorzystane ponadto w stopniach schodów na stalowej konstrukcji łączącej dolną, dzienną kondygnację domu z górną, gdzie zaplanowane zostały komfortowe sypialnie dla domowników.

Nowoczesny charakter wnętrza buduje oryginalny sposób oświetlenia schodów za pomocą kilku ledowych, energooszczędnych lamp, wbudowanych w stalowy element nośny. Źródła te, osłonięte mlecznym szkłem, dają na tyle stonowane, delikatne światło, że nie powodują efektu olśnienia podczas wchodzenia na piętro. Dodatkową ozdobą są kinkiety rozpraszające światło w górę i w dół, zastosowane przy schodach i w korytarzu.

Lekkości nadają wnętrzu tafle szklanych drzwi, w których wykorzystano nowoczesne ościeżnice do zabudowy. W efekcie elementy trzymające skrzydło są zupełnie niewidoczne, bo posiadają ukryte zawiasy, a po zabudowaniu pokrywa się je tym samym materiałem co ściany. Matowe, aluminiowe wstawki oraz gładka podłoga z płytek gresowych w dużym formacie doskonale odbijają światło, optycznie powiększając wnętrze.

W salonie, który stanowi przede wszystkim strefę wypoczynku domowników, główną rolę odgrywa biała, skórzana kanapa w formie narożnika. Dla graficznego kontrastu została ona zestawiona z niewielkim, czarnym, lakierowanym stolikiem. Identyczne wykończenie posiada także obszerna długa komoda ze sprzętem RTV, na której ustawiony został duży telewizor plazmowy. Subtelny motyw dekoracyjny tworzy perłowy tynk na ścianie stanowiącej tło dla ekranu, podkreślony ukrytym w nadbudowie z płyty gipsowo-kartonowej światłem liniowym.

Geometryczny podział salonu pokazuje uporządkowane oświetlenie w postaci punktowych oczek halogenowych, wbudowanych w obniżony w wybranych strefach sufit. Lampy te nie stanowią wizualnej konkurencji dla opraw wiszących, o charakterze bardziej dekoracyjnym, nawiązujących do przeplatającego się we wnętrzu motywu koła.

Z perspektywy salonu widoczna jest kuchnia z jadalnią, dlatego konsekwentnie motyw czarno-białej układanki pojawia się także w tej strefie domu. Stół, na co dzień proponowany jako wygodne miejsce spożywania posiłków dla 4 osób, może być rozkładany w zależności od potrzeb, a dzięki swej lekkiej, mobilnej formie – przestawiany na większe przyjęcia do salonu.

Elegancję i niepowtarzalny charakter podkreślają ustawione na czarnym blacie nowoczesne dodatki. Blat stanowi doskonałe tło zarówno dla bogato zdobionej porcelany, jak i prostych minimalistycznych form. Dopełnieniem aranżacji jadalni są szklane przeźroczyste lampy wiszące nad blatem, doświetlające strefę stołu, a także kuchnię.

Otoczenie jadalni stanowi nowoczesna, prosta kuchnia, w której króluje czarne, lakierowane szkło. Tworząc uporządkowaną zabudowę meblową na planie litery L, czarne szkło wykorzystane jest w zestawieniu ze szkłem matowym półprzeźroczystym, wykorzystanym we frontach kilku wiszących szafek. Sterylny charakter wnętrza został podkreślony dodatkami z aluminium, takimi jak uchwyty, listwy, cokół przy podłodze, a także białym jednorodnym laminowanym blatem. Na ścianie w obszarze ciągu roboczego w kuchni wprowadzone zostały białe płytki rektyfikowane imitujące taflę szklaną.

Choć przestrzeń kuchni jest ograniczona wielkością pomieszczenia, przy projektowaniu udało się wygospodarować miejsce na dużą lodówkę side by side. Zlewozmywak z kolei został zaplanowany przy oknie, aby zapewnić osobie wykonującej czynności kuchenne widok na otoczenie i wygodną pracę na poszerzonym blacie, wpuszczonym zamiast parapetu we wnękę okienną.

Strefa robocza została dobrze doświetlona przy użyciu reflektorów halogenowych pod szafkami wiszącymi. W kuchni znalazło się miejsce na kinkiet nawiązujący stylistycznie do przedpokoju, wykorzystany jako naświetlacz nowoczesnego obrazu.

Przestrzeń parteru w domu Kwarc posiada dodatkowy pokój, który może być wykorzystany jako gabinet lub sypialnia dla gości. W projekcie tego niewielkiego pomieszczenia znalazło się minimum mebli. Wprowadzone zostały nadbudowy z płyty gipsowo – kartonowej tworzące półki i wnęki, wyposażone w oświetlenie o charakterze dekoracyjnym, które w efekcie powiększa wizualnie wnętrze. Podobne wrażenie zostało uzyskane poprzez wykorzystanie ozdobnego laminatu z łagodnym geometrycznym wzorem. Aby we wnętrzu dodatkowego pokoju odpocząć od graficznej gry czerni i bieli, został wprowadzony odcień ciemnego bordo, współgrający z jasną szarością obicia kanapy oraz spokojnym usłojeniem drewna na podłodze.

Projekt domu Kwarc daje wiele możliwości wykorzystania odważnych rozwiązań w architekturze wnętrza, prostota i logiczny układ odpowiada zapewne wielu użytkownikom, otwiera możliwości realizowania własnych marzeń o indywidualnej przestrzeni. Analiza bryły domu jest zachętą do gry światłem i wprowadzania niekonwencjonalnych elementów wyposażenia, które podkreślają spójną całość i niepowtarzalny charakter tego domu.

Art&Design
Studio Projektowe Kinga Śliwa
ul. Balicka 56/40
30-149 Kraków

tel: (+48) 601 62 47 81
e-mail: biuro@kingasliwa.pl
www.kingasliwa.pl
Teo 5 89.00  
 
 
Aster MC 129.92  
 
 
Dudek 2 MC 138.41  
 
 
Kwarc 2 147.30  
 
 
Tercja 128.32  
 
 

komentarz architekta: Urszula Gołubowska-Witek

Tercja została zaprojektowana nie tylko jako nostalgiczne wspomnienie dla amatorów dawnej zabudowy. W tradycyjnej bryle zamknięta jest funkcja domu, która odpowiada wymogom współczesnego stylu życia. Wrażenie poszukiwanej przez współczesnych inwestorów przestrzenności domu potęguje otwarcie kuchni na salon i połączenie ich z wygodnym holem, który na osi wejścia głównego szeroko otwiera się na ogród. Część dzienna domu jest wyraźnie oddzielona od zamkniętej części nocnej.

Zwolennicy znajdą w Tercji przykład kształtowania wygodnej, współczesnej przestrzeni w tradycyjnej oprawie, która wkomponowana w drzewostan, w przemyślanej zieleni stworzy niepowtarzalny klimat dworu, a mieszkańcom da wiele satysfakcji.

As 2 128.30  
 
 
Dudek 3 136.80  
 
 
Lara 94.78  
 
 

komentarz architekta: Agnieszka Minta

Z myślą o osobach, które szukają alternatywy dla mieszkania w budynku wielorodzinnym i są zwolennikami małych, ekonomicznych w budowie i eksploatacji domów, powstał projekt LARA. Zachowuje on sprawdzoną, prostą formę budynku z dwuspadowym dachem. Jego program zamknięty został w 100-metrowej powierzchni, porównywalnej do mieszkania w „bloku”. Funkcjonalny układ pomieszczeń, z wyraźnym podziałem na część dzienną i nocną, stanowi mocny punkt projektu.

Wymagającego inwestora z pewnością zaintryguje oryginalna elewacja oraz nietradycyjne rozwiązanie przestrzeni w części dziennej, gdzie sufit podniesiono do wysokości stropodachu. Przestrzeń domu została zamknięta w spójną, prostą, lecz niebanalną kompozycję architektoniczno-plastyczną, zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i nowatorskiego otwarcia na otoczenie. Przy dość tradycyjnej sylwetce domu zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań przestrzennych w postaci dużych przeszkleń otwierających się na widok za oknem oraz przenikania ceglanej elewacji do wnętrza. Oranżeria oraz tarasy płynnie przechodzące w podłogi, powodują zacieranie granicy między domem a ogrodem.

Umbra 88.58  
 
 
As 3 123.33  
 
 
Dudek 4 137.60  
 
 
Lara 2 95.37  
 
 
Wakacyjny 75.84  
 
 
Atut 92.51  
 
 
Dudek 5 138.41  
 
 
Lara 3 138.83  
 
 

komentarz architekta: Agnieszka Minta

Projekt Lara 3 to kolejna propozycja z rodziny domów Lara. Powstał jako wypadkowa potrzeb potencjalnych inwestorów oraz kolejnych założeń architektów. Naturalnym krokiem po stało się zaprojektowanie garażu oraz pomieszczeń technicznych w bryle budynku. Zabieg ten spowodował ogromną modyfikację pierwotnego rzutu domu. W projekcie Lara 3 zaproponowane rozwiązania funkcjonalne umożliwiły wejście na poddasze. Rozłożenie funkcji mieszkalnych na dwóch kondygnacjach wstrzymało rozrastanie się rzutu i umożliwiło budowę domu na węższej działce. W projekcie Lara 3 na górną kondygnację przeniesiono część pomieszczeń strefy prywatnej, które dają możliwość dowolnej adaptacji i aranżacji w zależności od wieku mieszkańców oraz ich potrzeb. W centralnym punkcie domu pojawiła klatka schodowa, oddzielająca poszczególne strefy domu oraz organizująca przestrzeń zarówno między kondygnacjami w pionie, jak i w poziomym rzucie budynku. Wraz ze schodami zaprojektowano antresolę. To dzięki niej, w projekcie Lara 3 nowatorskie podniesienie stropu nad częścią dzienną do poziomu połaci dachowych znalazło w pełni swoje uzasadnienie. Otwarta przestrzeń salonu, klatka schodowa oraz antresola w niebanalny sposób kształtują wnętrze domu, czyniąc go bardzo atrakcyjnym.

Szereg zmian wprowadzonych w projekcie Lara 3 nie zaburzyło wcześniejszych założeń estetycznych i funkcjonalnych. Tak charakterystyczne dla tej serii projektów, murki, pergole i tarasy pozostały w niezmienionej formie i nadal w sposób malowniczy kształtują charakter domu. Szereg przeszkleń umożliwia przenikanie ogrodu do wnętrza domu. Zacieranie tej granicy dodatkowo podkreśla oranżeria.

Projekt Lara 3 to spójne połączenie prostej, klasycznej bryły z nowatorskimi zabiegami wnętrzarskimi i niebanalną elewacją. Lara 2 z odpowiednio zaprojektowaną zielenią, jest ciekawą propozycją nawet dla najbardziej wymagającego inwestora.

Wena 151.53  
 
 
Atut 2 92.53  
 
 
Elka 2 85.95  
 
 
Lara 4 161.27  
 
 
Weranda 2 110.83  
 
 
Atut 3 103.28  
 
 
Feniks 139.09  
 
 
Lara 5 144.80  
 
 
Weranda 3 110.58  
 
 
Atut MC 94.10  
 
 
Freya 330.50  
 
 
Lara 6 94.40  
 
 
Wilga 2 147.21  
 
 
Aurum 138.25  
 
 
Gemini 128.61  
 
 
Lara MC 96.50  
 
 
Zośka 114.80  
 
 
Awokado 99.93  
 
 
Gemini 2 130.60  
 
 
Lazur 2 676.54  
 
 
Zośka 2 114.68  
 
 
Awokado 2 100.02  
 
 
Goździk 145.10  
 
 
Len 108.84  
 
 
Zośka 3 121.40  
 
 
Awokado 3 107.72  
 
 
Goździk 2 169.11  
 
 
Lilia 157.20  
 
 
Zośka 4 147.48  
 
 
Azuryt 122.08  
 
 
Grafit 109.50  
 
 
Lilia 104.58  
 
 
 

Promocje MTM STYL
Porozmawiaj z architektem
Zamow bezplatny katalog
     mapa strony | Forum | FAQ | Kontakt | © MTM STYL | Regulamin | Zapoznaj się z innymi projektami domów na stronie Domywstylu.pl

    MTM STYL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 15-227 Białystok, ul. Podleśna 14 52.1218, 23.1677 , tel. (+48) 85-732-08-79,
    (+48) 85-740-87-50 do 65, fax (+48) 85-732-08-34, e-mail: mtm@mtmstyl.pl, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez
    Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000087807, NIP 5420011697
    REGON 050255020, wysokość kapitału zakładowego 214 000,00 zł, ING Bank Śląski S.A. 48 1050 1823 1000 0022 6637 4343
płatności obsługuje
Materiały graficzne do projektów prezentowane na stronach internetowych MTM STYL Sp. z o.o., Sp.k. nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy (art. 71 Kodeksu Cywilnego). W wyniku ciągłego udoskonalania oferty projekty mogą się nieznacznie różnić od zaprezentowanych materiałów graficznych, które mają charakter jedynie informacyjny i poglądowy.